Kirjutame ja kohandame mänge!

Mis on õppemängud ja kuidas saab neid kohandada eritasemelise rühma vajadustele? Nendele küsimustele otsime vastuseid nädala jooksul koolituselt “GameINC: Developing Inclusive Games for Diverse Groups of Players” koos osalejatega Eestist, Saksamaalt, Lätist, Leedust, Hispaaniast, Poolast ja Soomest!

Koolitus on mõeldud noorsootöötajatele, noorte vabaühenduste juhtidele, õpetajatele ja kõigile, kes on huvitatud noorsootööst, mängutehnoloogiast või haridusvaldkonnast. Projekti eesmärk on tutvuda praktiliste vahenditega haridusmängude arendamiseks ja nende kohandamiseks erinevatele noorte rühmadele (tavalised ja eritasemelised).

Oleme selle projekti pikalt ette valmistanud kuna meie kooli jaoks on see esimene rahvusvaheline koolitus, mida toetab ja rahastab Erasmus + program. Ning peale mitut kuud ettevalmistust saime lõpuks Narvas kokku! Narva tervitas meid päikesepaistelise ja kuuma ilmaga, mis lisas meie esimesele ühisõhtule veelgi rohkem soojust.

Alustasime tutvumisest vastuvõtva organisatsiooniga – projekti treener Julia Stolberova tutvustas MTÜ Vivere Kool loomise lugu ja töökogemust ning projekti meeskonda. Pärast seda oli meil põnev reis tutvumismaailma: koos joonistasime iga osaleja portreed ja õppisime ka üksteise kohta huvitavaid fakte… Näiteks lemmikroog, hobi, lemmikmäng…

Ja küsimus lemmikmängude kohta ei olnud põhjuseta – meie projekt on pühendatud harivate mängude arendamisele ja projekti käigus mängime palju! Hakkasime mängima kohe pärast kohtumist – meid ootas ees spontaanne lauamängude õhtu!

Lisateavet projekti, selle osalejate ja meie tegevuste kohta saate lugeda projekti ajaveebist: https://gameincnarva.blogspot.com